+420 720 115 467 info@akcnisvitidla.cz

Užitečné rady a tipy

Návrhy osvětleníNávrhy osvětlení

Osvětlení už dávno není jen jedno světlo uprostřed místnosti, ale je to systém svítidel do celého bytu či domu. Aby vše fungovalo a ladilo, je dobré se s návrhem osvětlení poradit s odborníky.


Více zde

Well-being koncept a osvětleníWell-being koncept a osvětlení

Abychom se doma cítili dobře, je mimo jiné důležité mít i správné osvětlení, zejména to umělé. Jaká barva světla by doma měla být?


Více zde

Stropní svítidla pro váš interiérStropní svítidla pro váš interiér

Ne vždy je prostor vhodný pro výrazné závěsné svítidlo. Tam, kde by závěsné svítidlo překáželo, použijeme stropní variantu.


Více zde

Stolní lampy pro váš interiérStolní lampy pro váš interiér

Stolní lampy má každý doma nebo by je alespoň měl mít. Existuje ale nepřeberné množství. Jak si správně vybrat?


Více zde

Svítidla šetrná k hmyzuSvítidla šetrná k hmyzu

Osvětlení vlastní zahrady nám přináší jistotu, bezpečí a příjemnou atmosféru, zvláště když si výsadbu užíváme v atmosférickém světle. Světlo bychom však měli využívat zodpovědně pro soužití lidí a životního prostředí.


Více zde

Nové energetické štítkyNové energetické štítky

Nevyznáte se v nových energetických štítcích a třídách na nich uvedených? Rádi vám vysvětlíme, proč má žárovka původně označená „A“ nyní třídu třeba "F". Opravdu to není proto, že by už nebyla úsporná.


Více zde

Nástěnná svítidla pro váš interiérNástěnná svítidla pro Váš interiér

Na nástěnná svítidla se v interiérech často zapomíná, jsou v domovech opomíjená, přesto jsou pro vytvoření atmosféry v místnosti velmi důležitá.


Více zde

LED pásky jako hlavní osvětleníLED pásky jako hlavní osvětlení

LED pásky se dají použít i jako hlavní osvětlení interiéru. Pokud chcete mít opravdu jednoduchý funkční interiér a nechcete v něm upozorňovat na dekorativní svítidla, tak si posviťte LED páskami.


Více zde

Závěsná svítidla pro váš interiérZávěsná svítidla pro váš interiér

Závěsná svítidla obohatí každý interiér. Poradíme vám, na co si dát při jejich výběru pozor.


Více zde

Vyznáte se v žárovkách?Vyznáte se v žárovkách?

Trh zaplavily nejrůznější typy LED žárovek. Vyznat se v nich je někdy nadlidský úkol. Pomůžeme vám se v nich orientovat.


Více zde

Osvětlení obývacího pokojeOsvětlení obývacího pokoje

Obývací pokoj je srdcem domova, chodíme sem odpočívat, ale i pracovat, a právě těmto potřebám musíme přizpůsobit i osvětlení. Jak tedy správně osvětlit obývací pokoj a vytvořit zde tu správnou atmosféru?


Více zde

Osvětlení chodbyOsvětlení chodby

Chodby bývají opominutou částí většiny domácností. Přitom z pohledu feng shui je chodba vaše cesta životem, a tak je dobré mít ji i dobře osvětlenou. Jaká světla by tedy v chodbě měla být?


Více zde

Osvětlení kuchyněOsvětlení kuchyně

Do většiny kuchyní se instaluje světlo jen pod horní skříňky, ale to je málo. Jak tedy správně osvětlit kuchyň?


Více zde

Osvětlení home officeOsvětlení home office

Home office je dnes moderní, skoro všichni máme doma nějaký pracovní kout nebo celou místnost, kde se potřebujeme se svojí prací schovat před dětmi či manželem. I tato místnost, kde trávíme hodně času, by měla být správně osvětlená. Jak na to?


Více zde

Reflektorová svítidla pro milovníky minimalismuReflektorová svítidla pro milovníky minimalismu

Současnému modernímu interiéru sluší reflektorová svítidla. Jsou jednoduchá, funkční a splňují požadavky minimalistického stylu.


Více zde

Inspirujte se u našich spokojených klientůInspirujte se u našich spokojených klientů

Zařizujete si právě byt či rodinný dům a tápete v nepřeberném množství svítidel? Připadá vám výběr osvětlení jako nadlidský výkon? Nezoufejte, jsme tu pro vás. Rádi Vám s výběrem poradíme. Vaši představu převedeme do reality.


Více zde

Drahá vesrus levná svítidlaDrahá versus levná svítidla

Zarazilo vás někdy, proč stejné světlo v hobby marketu je levnější než to zakoupené v profesionálním světelném studiu? Na první pohled je to stejný design, ale ten druhý, který nás zavede do hloubky, vám prozradí, že svítidlo stejné není.


Více zde

Svítidla nad jídelní stůlSvítidla nad jídelní stůl

Svítidlo nad jídelním stolem by nemělo být jen jeho ozdobou, ale rozhodně byste díky němu měli minimálně vidět na to, co jíte. Jak správně vybrat světlo nad jídelní stůl?


Více zde

Správné světlo v koupelně width=Správné světlo v koupelně

Požadavky na osvětlení koupelny jsou různé - jasné světlo ráno k probuzení, co nejpřirozenější světlo pro líčení či holení a teplé světlo pro relaxaci. Poskytneme vám proto cenné rady, jak dosáhnout ideálního osvětlení v koupelně, která funguje jako takové domácí wellnes.


Více zde

Designová zápustná svítidlaDesignová zápustná svítidla

Lídr na trhu vestavných svítidel, firma Paulmann, již prokázal, že ne všechna vestavná bodová svítidla musí vypadat stejně nudně, a to díky dekorativní designové sérii „Cole“. Nyní tento výrobce opět rozšiřuje svůj sortiment o zabudovaná svítidla s tzv. wow-efektem. Poutavý design vystupujícího cylindru a pět nadčasových barevných kombinací – to je nová řada „Gil“.


Více zde

Útulná atmosféra bez hranicÚtulná atmosféra bez hranic

Touha po soukromí je v dnešní době silnější než kdy jindy. Zároveň se zvyšují nároky na kvalitu a individualitu zařízení. A to nejen v domě, ale i okolo něj. A správné osvětlení přispívá k tomu, že je zahrada a okolní prostory domu ještě útulnější.


Více zde

Více volnosti se systémem NUMINOSVíce volnosti se systémem NUMINOS®

Představujeme osvětlovací systém NUMINOS® od SLV, který je konfigurovatelný podle potřeby. Moderní design vhodný pro moderní interiéry. Systém nabízí varianty downlight (zápustná svítidla), spotlight (spotová svítidla), stropní a závěsná svítidla v různých velikostech, barevných teplotách světla, volitelné reflektory a čočky s různými úhly záření a dalších designové a ovládací vlastnosti. Jeden systém - tisíc možností!


Více zde

Stejný design svítidel s různou barvou světlaStejný design svítidel s různou barvou světla

Dnešní moderní interiéry kladou důraz na jednoduchost. Pokud i vy vyžadujete stejný design svítidel ve svém domově a potřebujete rozdílnou barvu světla, pořiďte si osvětlení s možností přepnutí barvy bílého světla.


Více zde

Inteligentní svítidla se systémem WIZInteligentní svítidla se systémem WIZ

Moderní chytré technologie řízení svítidel jsou snadné na ovládání, nemusíte mít proto strach z jejich instalace. V našem videu vám jednu z nich ukážeme, abychom Vás přesvědčili, že na tom opravdu nic není.


Více zde

Svítidla s funkcí CCTSvítidla s funkcí CCT

Trávíte v místnosti čas jak prací, tak odpočinkem? Víte, že pro každou tuto činnost je vhodná jiná barva světla? Pořiďte se svítidla s funkcí CCT, která umožňují barvu světla měnit přesně podle vaší potřeby.


Více zde

LED pásky jako stavebniceLED pásky jako stavebnice

Při instalaci LED pásků je častokrát zapotřebí je sestavit, spájet, zkrátka dodělat, a ne každý je rozený kutil nebo se nechce zabývat složitou montáží. Máme pro vás jeden zajímavý tip, který tohle martyrium odstraní.


Více zde

Čeští výrobci svítidel v AULIXČeští výrobci svítidel v AULIX

Šikovnost českých sklářů má světové renomé. Svítidla poctivé ruční výroby jsou nejen originální, ale i krásná a neotřelá. O jejich kvalitě a zpracování se můžete přesvědčit u nás ve světelném studiu. Interiéry zdobí tato svítidla i ve zhasnutém stavu, jsou to vlastně takové umělecké kousky.


Více zde

Svítidla na míruSvítidla na míru

Nabídka svítidel je v dnešní době opravdu rozmanitá, ale přesto se stává, že si nemůžete vybrat, protože máte na světla speciální požadavky - tvar, velikost, barva, intenzita či různé funkce a ovládání. V tu chvíli přichází v úvahu výroba svítidel na míru.


Více zde

Mluví vaše žárovka pravdu?Mluví vaše žárovka pravdu?

U LED světelných zdrojů se často řeší jejich kvalita. Jedním z parametrů kvality je index CRI (Ra), který udává tzv. pravdivost podání barev, tedy jestli tímto zdrojem osvětlené předměty uvidíte ve správné barvě nebo zda bude barva opticky zkreslená.


Více zde

Co uvidíte v temné  komoře?Co uvidíte v temné komoře?

U nás ve světelném studiu AULIX máme tzv. temnou komoru. Víte, k čemu slouží? A proč je dobré mít u svítidel možnost měnit teplotu chromatičnosti? Odpovědi najdete v našem článku a videu.


Více zde

Dekorativní osvětlení pro více bezpečíDekorativní osvětlení pro více bezpečí

Ve tmě lze snadno přehlédnout schod před vchodem do domu. Takový krok může mít bolestivé následky, přitom je tak snadné mu zabránit. Pokud dobře osvětlíte vstupní prostor a cesty kolem domu, zajistíte lepší orientaci a bezpečnost pro svou vlastní rodinu i pro hosty. Světlo má zároveň dekorativní funkci. Venkovní osvětlení vytváří atmosféru a vizuálně zkrášluje fasádu za soumraku a ve tmě. Jediný světelný zdroj by nestačil pro všechny tyto požadavky. Jde o chytrou kombinaci různých prvků.


Více zde

Osvětlení nábytku nikdy nebylo snadnějšíOsvětlení nábytku nikdy nebylo snadnější

Ať už v šatní nebo kuchyňské skříni, v příborníku či vitríně - světlo je praktickým pomocníkem, pokud jde o rychlý a snadný nález toho, co hledáte. Díky novému systému osvětlení nábytku Clever Connect můžete flexibilně osvětlovat kuchyňské linky, nábytek nebo obývací stěny podle svých vlastních představ.


Více zde

Když žárovka umí být sama sebouKdyž žárovka umí být sama sebou

Výjimečné designy pro individuální osvětlení interiéru: Paulmann rozšiřuje svoji nabídku dekorativních světelných zdrojů o „Inner Shape“, „Fantastic Colors“ a „Miracle Mosaic“. Novinkou jsou také celoskleněné žárovky s dekorativním pruhem s geometrickými vzory z edice „Modern Classic“. Samotná žárovka tak vytvoří dekorativní svítidlo.


Více zde

Inteligentní ovládání svítidelInteligentní ovládání svítidel

Technologie se v dnešní době vyvíjejí mílovými kroky. Stejně tak je tomu i v oblasti osvětlení. Svítidla lze ovládat nejen klasickým vypínačem na zdi nebo dálkovým ovladačem, ale i pomocí mobilních zařízení. Díky inteligentním systémům tak můžete zůstat v pohodlí gauče a svítidla si rozsvítíte třeba mobilním telefonem. Obavy nejsou na místě, inteligentní systémy ovládání svítidel nejsou složité, instalaci a obsluhu zvládne běžný uživatel.


Více zde

Vybíráme osvětlení do podhledůVybíráme osvětlení do podhledů

Kombinace dekorativních svítidel se zapuštěnými vypadá v interiéru efektně. Poradíme Vám, jak správně vybrat vhodné osvětlení do podhledu.


Více zde

COLE – neoslňující designové bodové osvětleníCOLE – neoslňující designové bodové osvětlení

Zapuštěná bodová svítidla vypadají všechna stejně? Omyl! Firma Paulmann, vedoucí značka na trhu s vestavěnými svítidly, rozšiřuje svoji stávající řadu o speciální typy. Dekorativní design a pět různých barevných kombinací - včetně černá/zlatá a bílá/černá – to je nová produktová řada "Cole".


Více zde

Světelné umění i u vás domaSvětelné umění i u vás doma

Světlo už dávno neslouží jen k funkčnímu osvětlení místnosti. Je totiž mnohostranné: podporuje koncentraci, vytváří atmosféru pro příjemný pocit a dává domovu individuální charakter. Svítidla jsou někdy skutečnými trendy kousky - nyní však můžete i pomocí LED pásků vytvořit tvarově krásné světelné umění, na které je radost pohledět.


Více zde

A teď to bude v barvách – zahradní systém Plug & Shine nově s chytrými svítidlyA teď to bude v barvách – zahradní systém Plug & Shine nově s chytrými svítidly

S novými inteligentními svítidly Plug & Shine Zigbee lze dokonale sestavit chytré osvětlení zahrady: nízkonapěťový osvětlovací systém nabízí velký výběr venkovních světel pro zahradu, terasu a příjezdovou cestu - nyní také v inteligentní verzi! Od zapuštěných podlahových světel po bodová světla a světelné předměty.


Více zde

Kouzelná atmosféra díky LED páskůmKouzelná atmosféra díky LED páskům

Fascinující světelné efekty pro vytvoření té správné atmosféry – pomocí LED pásků vykouzlíte ve vašich 4 stěnách příjemné klima pro posezení s přáteli, při sledování televize či pro romantické chvilky ve dvou. LED pásky a odpovídající profily můžete implementovat v různých místnostech a použít své vlastní nápady na osvětlení v několika jednoduchých krocích.


Více zde

Zdravý biorytmus díky správnému světluZdravý biorytmus díky správnému světlu

Už není tajemstvím, že umělé světlo ovlivňuje náš biorytmus. Výzkumy z posledních let ukazují, jak silně souvisí světlo a zdraví. Aspekt zdraví hraje pro interiérové návrháře a designéry stále důležitější roli, protože správné světlo podporuje náš výkon a večer nám pomáhá relaxovat. S inteligentními Q-svítidly můžete napodobovat přirozené světlo nebo měnit barvy, abyste dosáhli pozitivních efektů a zlepšili kvalitu svého života.


Více zde

Světlo pro bezpečí a pohodu při práci v kuchyniSvětlo pro bezpečí a pohodu při práci v kuchyni

Uprostřed místnosti visí osamocené závěsné svítidlo – to opravdu není ideální osvětlení kuchyně. Protože kuchyně je místem mnoha činností: lidé zde vaří, jedí a tráví společně čas. Jeden zdroj světla nemůže pokrýt různé požadavky na osvětlení. Je zapotřebí kombinace funkčního a útulného světla. S několika úvahami a dobrým plánováním skvělou koncepci osvětlení kuchyně zvládnete ve vlastní režii.


Více zde

Systém URail nově v trendy černéSystém URail nově v trendy černé

Kolejnicový světelný systém URail od firmy Paulmann je nyní k dispozici také v trendové barvě designérských profesionálů: doposud byla černá systémová svítidla vyhrazena hlavně pro návrháře osvětlení a interiérové architekty. Paulmann se svou černou verzí systému URail nyní nabízí i koncovým uživatelům profesionální světelné řešení pro domácnosti.


Více zde

Osvětlení místností s vysokými stropyOsvětlení místností s vysokými stropy

Strop – to je příběh plný nevyužitých možností. Téměř žádný jiný prvek místnosti nedostává tak malou pozornost jako právě tato horní část pokoje. Přitom má strop rozhodující vliv na vzhled celé místnosti. Skrývá velký potenciál dát vašemu bytu individuální styl. Zejména vysoké stropy se mohou stát absolutním poutačem pozornosti se správným konceptem osvětlení - pokud mu dáte šanci. Q-svítidla Smart Home vám pomohou nechat vaše vysoké stropy rozzářit v tom nejlepším světle.


Více zde

Minimalistický kolejnicový systém NanoRailMinimalistický kolejnicový systém NanoRail

Kolejnicové stropní systémy přinášejí světlo tam, kde je ho potřeba – svítidla ve formě reflektorů pro nasměrování i na zeď nebo závěsné varianty nad jídelní stůl. 24V systém NanoRail od firmy Paulmann je natolik minimalistický, že se vaše pozornost přesune rovnou na svítidla a kolejnice zůstanou mimo váš pohled.


Více zde

Osvětlení chodby a schodištěOsvětlení chodby a schodiště

Vrátíte se pozdě v noci domů a cestu do ložnice zdoláváte jen po paměti - to není dobrý nápad. Modřinou to skončí jen v tom nejlepším případě. Správné světlo na správném místě vás ochrání před nehodami.


Více zde

Japandi - mix dvou kultur v novém světleJapandi - mix dvou kultur v novém světle

Rychleji, výš, dál ... někdy lze každodenní život zvládnout pouze tehdy, když šlapete na plný plyn. V práci na vás čeká nový projekt, doma obrovská hora prádla a přátelé a rodina se také ptají, kdy vás zase konečně uvidí. Je čas zpomalit! Zejména váš domov by měl být útočištěm, které zajišťuje relaxaci a zotavení. S novým trendem Japandi přinesete do svého domova pohodu hodně vzdálenou od konzumu, hektického tempa a každodenního stresu. A svítidla Q-Smart Home tento styl dotváří do naprosté dokonalosti.


Více zde

Domácí zvířata a svítidla s denním světlemDomácí zvířata a svítidla s denním světlem

Slunce: věčný zdroj veškerého života, uctívaný již ranými kulturami. Jeho světlo rozhodujícím způsobem přispívá k naší pohodě. Strukturuje průběh celého dne a zajišťuje, abychom zůstali zdraví a silní. Naši domácí mazlíčci mají také přirozenou potřebu dostatečného denního světla. Počasí a domácí poměry nejsou vždy zárukou dostatku světla. Naše chytrá Q-svítidla však vytvářejí rovnováhu mezi trendovým vybavením domácnosti majitelů domácích zvířat a podpůrným denním osvětlením pro mazlíčky.


Více zde

Záleží na správné kombinaciZáleží na správné kombinaci

Pohodu v místnosti vytváří hlavně osvětlení. To se týká zejména obytných prostor, které jsou koneckonců oblíbeným místem k odpočinku pro celou rodinu. Pro večery u domácího kina je někdy zapotřebí světlo tlumené. Někdy chcete jasnější osvětlení, abyste si mohli v klidu přečíst knihu. A pokud je v obývacím pokoji jídelní kout, musí být také správně osvětlen. Ze všech těchto požadavků vyplývá, že v zásadě nemůže existovat jeden světelný zdroj v místnosti, který by pokryl všechny tyto potřeby. Pro obytnou část je nutný individuální mix vhodně zkombinovaných zdrojů světla. Zejména promyšlené varianty přímého a nepřímého osvětlení ještě více zvýší faktor dobrého pocitu.


Více zde

Teplá nebo studená barva světla?Teplá nebo studená barva světla?

Procházky přírodou, práce na zahradě, venkovní sporty – tam všude nás potkávají sluneční paprsky, západ slunce, svítání či zamračeno. Ale neřešíme, zda je dané světlo správné, je totiž přirozené. Ovšem interiérové osvětlení je umělý zdroj světla a zde už bychom se měli zamyslet, jaké světlo na nás necháme působit. V různých místnostech trávíme mnoho času i po setmění, ale která barva světla je ta správná?


Více zde

Jaké osvětlení je vhodné do pracovny?Jaké osvětlení je vhodné do pracovny?

Co se týče zdraví při práci, většina lidí okamžitě přemýšlí o výškově nastavitelném stole a ergonomické kancelářské židli. Často se však zapomíná na správné pracovní světlo. Vhodné osvětlení pracoviště je zásadní, aby bylo možné pracovat koncentrovaně. Poradíme vám, na co byste měli při osvětlování pracovny dávat pozor a jak můžete díky světlu zvýšit svou motivaci a výkon.


Více zde

Svítivost - rozhoduje watt nebo lumen?Svítivost - rozhoduje watt nebo lumen?

Každý, kdo se při nákupu svítidel řídí výkonem ve wattech, pravděpodobně zůstane v šeru. V době moderní technologie LED osvětlení se ve skutečnosti bere v potaz hodnota v lumenech – jednotka, která popisuje svítivost svítidla či žárovky mnohem lépe než watty.


Více zde

Jak správně nasvítit místnostJak správně nasvítit místnost

Různé místnosti si vyžadují různé osvětlení. V kuchyni nebo v koupelně by mělo být použito více světla než v obytné místnosti či předsíni. Pro zajištění stejné jasnosti vyžadují světle zařízené místnosti méně svítidel než tmavě zařízené.


Více zde

Nastávají modré časyNastávají modré časy

Pantone 19-4052 classic blue je barvou roku 2020. Modrá, to je nadčasový uklidňující odstín, který znamená klid, harmonii a trvalost. Barva připomínající širokou večerní oblohu bez hranic. A to je přesně to, po čem toužíme v našem rychle se rozvíjejícím světě technologického věku. Kromě spolehlivosti a jistoty je modrá barva také zárukou optimismu a radosti ze života. Takže optimální kombinace, která zajišťuje blaho vašeho domova. Ukážeme vám, jak nastavit krásné akcenty modré barvy s barvou Pantone 2020 díky Q-svítidlům.


Více zde

Osvětlení pro přezimování rostlinOsvětlení pro přezimování rostlin

Všichni toužíme po létě a slunečních paprscích. Když ale přijde zima a spolu s ní sezóna tmy a šera, je konec intenzivního slunečního svitu. Šedé a zamračené počasí je nyní na denním pořádku a denní dávka zimy je díky nízkým teplotám zajištěna každému z nás. Naše pokojové rostliny také reagují na změnu počasí, špatné světelné podmínky jsou pro naše zelené přátele obtížné. Ale nemusí tomu tak být: věděli jste, že naše Q-svítidla mohou rostlinám pomoci přezimovat?


Více zde

Dekorativní žárovky Dekorativní žárovky

Příliš krásné na to, abychom je schovali do svítidla. Dekorativní LED žárovky se ve vašich místnostech stanou středem pozornosti. Světlo nemá jen jednu funkci. Má za úkol také vykouzlit tu správnou atmosféru pro váš domov. Dekorativní osvětlení zdůrazňuje osobní styl vybavení prostoru.


Více zde

Bezpečí díky osvětlení Bezpečí díky osvětlení

Sezóna šera je tu. Za šedých podzimních a zimních dnů začíná soumrak již odpoledne a tma přichází vzápětí. Cesta z garáže k domovním dveřím může rychle skončit bolestivým karambolem, když ve tmě přehlédnete třeba schod. Venkovní prostor si proto žádá dobře naplánované osvětlení. U vstupu do domu, na fasádě, na zahradě nebo u cest kolem domu zvyšuje světlo vaši bezpečnost hned dvěma způsoby: světlo usnadňuje orientaci a zabraňuje nesprávným krokům, a zároveň odrazuje nezvané hosty. Koneckonců, pachatelé vždy využívají „ochranu tmy“.


Více zde

Osvětlení pomocí LED pásků Osvětlení pomocí LED pásků

Nic není účinnějšího než místnost s nepřímým osvětlením. Hra světlých a tmavých zón vytváří působivou atmosféru a dává charakter každé místnosti, mnohdy i dramatičnost. Princip je jednoduchý: skrytý zdroj světla vyzařuje proti stěnám, podlaze nebo stropu, které odrážejí světlo a šíří ho jemně rozptýlené po místnosti. Díky LED páskům lze nepřímé světlo nainstalovat či rozšířit v několika jednoduchých krocích - od malých projektů až po kompletní místnosti.


Více zde

Klikněte si pro příjemnou atmosféru Klikněte si pro příjemnou atmosféru

Někdy je pro čtení denních novin zapotřebí jasné světlo, jindy si přejeme slabší osvětlení, například při večeři nebo při sledování televize. Světlo výrazně ovlivňuje náladu a atmosféru místnosti. Je dobře, že již mnoho žárovek umožňuje svobodně určovat intenzitu osvětlení. Dokonce i moderní, energeticky úsporné LED žárovky lze podle potřeby stmívat, a to funkcí třístupňového stmívání kliknutím na stávající vypínač.


Více zde

LED světlo proti hmyzu LED světlo proti hmyzu

Slunce svítí, je teplo a pobyt ve venkovním bazénu je pro mnohé součástí každodenních rekreačních aktivit: léto má mnoho výhod a je pokládáno za nejkrásnější období roku. Bohužel má také svá úskalí. Často nás doprovází hmyz, který bzučí a nepříjemně štípe. Ale svítidla Q-Smart Home vám mohou pomoci! LED světlo proti hmyzu nás udrží z jejich dosahu. Zde se dozvíte, jak přesně vám světla Q-Smart Home pomůžou.


Více zde

Když je vývod elektřiny jinde Příjemná atmosféra díky osvětlení

Příjemnou útulnou atmosféru můžeme vytvořit nejen nábytkem, závěsy a dalším zařízením místnosti, ale také správným náladovým osvětlením. To nemusí být vždy vidět (ve formě klasických svítidel – stropní, nástěnné, stojací), ale může zůstat oku skryto, přesto zajistí dostatek světla pro potřeby místnosti. Právě nepřímé osvětlení oživí vaše prostory jedinečným způsobem.


Více zde

Když je vývod elektřiny jinde Když je vývod elektřiny jinde

Murphyho zákony fungují. Vývod elektřiny je často jinde, než chceme mít světlo nebo je jich v místnosti málo. Dobrá rada je v tomto případě drahá. Dodatečná kabeláž je nákladná, a navíc znečistí již zabydlený prostor. V nájemním bytě je dokonce často nemožná. Ale existuje alternativa: kolejnicový systém URail, který elegantně dovede světlo přesně tam, kam potřebujete – závěsné svítidlo nad jídelní stůl či spot osvětlující knihovnu.


Více zde

Stojací lampy jako oblíbený zdroj světla v domácnosti Stojací lampy jako oblíbený zdroj světla v domácnosti

Patří ke klasice mezi svítidly v obývacím pokoji a vytvářejí působivý dekorativní prvek v prostoru: stojací lampy. Tyto světelné zdroje optimálně doplňují koncepci osvětlení ve vašem domě či bytě a kromě hlavního stropního světla jsou oblíbeným zdrojem osvětlení v domácnosti.


Více zde

Venkovní svítidla i bez přívodu elektřiny Venkovní svítidla i bez přívodu elektřiny

Solární venkovní osvětlení přináší dostatek světla do všech koutů v zahradě. Světlo znamená bezpečnost a lepší orientaci. Ten, kdo někdy narazil na zahradní cesty bez osvětlení nebo musel usilovně hledat klíč od domu ve tmě, jistě bude souhlasit.


Více zde

Jak bezpečný je inteligentní systém SmartHome? Jak bezpečný je inteligentní systém SmartHome?

Inteligentní domov zvyšuje naše pohodlí a kvalitu života prostřednictvím automatizace. Mnozí však stále přikládají velký význam ochraně soukromí a bezpečnosti. Pokud jsou všechny domácí spotřebiče digitálně propojeny, znamená to automaticky větší riziko napadení hackery. Proto je důležité používat šifrovaná a bezpečná zařízení - počínaje inteligentní žárovkou.


Více zde

Více zeleně v domácnosti díky novým svítidlům Více zeleně v domácnosti díky novým svítidlům

Rostliny a světlo jsou dva důležité faktory pro to, abyste se cítili jako doma. Tak proč tyto dva aspekty rovnou nespojit? V závislosti na vašich potřebách můžete svítidla opatřit buď dekorativní nebo speciální žárovkou pro rostliny.


Více zde

5 tipů, jak ušetřit elektrickou energii 5 tipů, jak ušetřit elektrickou energii

Mnozí spojují termín "chytrý domov" s vysokými náklady, ale s chytrými svítidly, termostaty či chytrými zásuvkami můžete v dlouhodobém horizontu naopak peníze ušetřit. Inteligentní domácnosti šetří v průměru přibližně 15% nákladů na elektřinu a topení. Ukážeme vám, jak ušetřit energii pomocí vlastního inteligentního domácího systému.


Více zde

Teplé a studené světloJaký vliv má světlo na člověka

Ať už se jedná o náladu, výkon nebo dokonce zdraví - světlo má na nás větší vliv, než si myslíme. Kde použít teplé bílé světlo a kde se naopak hodí studené denní světlo?


Více zde

5 let záruka na svítidlaJak je to se zárukou

Vše o záruce - na co se vztahuje, na co je prodloužená 5 letá záruka.


Více zde

Svítidla do koupelnyJak na svítidla do koupelny

Jak vybrat to správné svítidlo do koupelny. Jaké jsou v koupelně zóny a jaké IP krytí vyžadují.


Více zde

Osvětlení kuchyňské linkyJak osvětlit kuchyňskou linku a jídelní stůl

Jaké jsou možnosti osvětlení pracovního prostoru v kuchyni a jak si posvítit na naše výsledky kulinářské práce.


Více zde

Značení na obalechJak se vyznat ve značení na obalech

Jak se zorientovat v údajích, které najdeme na obalech žárovek a svítidel.


Více zde

Nepřímé osvětleníPracujeme s nepřímým osvětlením

Jak na nepřímé osvětlení. Elegantní a efektní osvětlení, které neunavuje oči.


Více zde

Osvětlení kancelářeNa co si dát pozor při osvětlení kanceláře

Osvětlení v kanceláři klade vysoké nároky na kvalitu světla. Ukážeme Vám, jak vybrat ta správná svítidla, aby vaše oči netrpěly.


Více zde

Venkovní osvětlení domuVenkovní osvětlení jednou ranou

Venkovní osvětlení vytváři jedinečnou atmosféru vašeho domu a zahrady. Kvalita použitých materiálů a technologií zde hraje prim.


Více zde

Osvětlení bazénuOsvětlujeme bazén

Jak vytvořit akcentní osvětlení bazénu pomocí LED pásků. Jaká svítidla vybrat pod vodu a pro osvětlení okolí bazénu.


Více zde

Proč jsou některá svítidla dražšíProč jsou některá svítidla dražší než jiná

Staré přísloví praví: "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci." V osvětlení to platí dvojnásob, protože výměna nefunkčního svítidla bývá v součtu dražší než pořízení kvalitního svítidla hned na počátku.


Více zde

Slovník základních pojmů v osvětleníSlovníček základních pojmů

Jak se vyznat ve světelných pojmech. Co je lumen, lux, candela.


Více zde

PAULMANN Smart Home ZigbeePAULMANN Smart Home

Inteligentní osvětlení, které lze ovládat přímo z mobilního telefonu, se stává neoddělitelnou součástí domácnosti.


Více zde

Paulmann Plug and ShineSnadné osvícení zahrady systémem Plug & Shine

Systém Plug & Shine od Paulmann je komplexní řešení venkovního osvětlení, které lze snadno doplňovat a měnit podle aktuální potřeby a nálady.


Více zde

FAQ světelné zdrojeFAQ světelné zdroje

Přečtěte si velmi často kladené dotazy k žárovkám a světelným zdrojům obecně.


Více zde

Bateriová svítidlaNemáme vývod elektřiny, co s tím

Jak na osvětlení, pokud nemáme v místě vývod elektřiny. Řešením jsou bateriová a solární svítidla.


Více zde

Útulná atmosféra v ložniciÚtulná atmosféra v ložnici

V ložnici trávíme většinu života. A stejně, jak je důležité vybrat si správnou postel, je potřeba věnovat pozornost výběru správného osvětlení.


Více zde

Stolní lampičkyVybíráme stolní lampičku

Oči máme pouze jedny a správným výběrem stolní lampy předejdeme jejich únavě a bolestem.


Více zde

Další užitečné rady a tipy