+420 720 115 467 info@akcnisvitidla.cz

Užitečné rady a tipy

Záleží na správné kombinaciZáleží na správné kombinaci

Pohodu v místnosti vytváří hlavně osvětlení. To se týká zejména obytných prostor, které jsou koneckonců oblíbeným místem k odpočinku pro celou rodinu. Pro večery u domácího kina je někdy zapotřebí světlo tlumené. Někdy chcete jasnější osvětlení, abyste si mohli v klidu přečíst knihu. A pokud je v obývacím pokoji jídelní kout, musí být také správně osvětlen. Ze všech těchto požadavků vyplývá, že v zásadě nemůže existovat jeden světelný zdroj v místnosti, který by pokryl všechny tyto potřeby. Pro obytnou část je nutný individuální mix vhodně zkombinovaných zdrojů světla. Zejména promyšlené varianty přímého a nepřímého osvětlení ještě více zvýší faktor dobrého pocitu.


Více zde

Teplá nebo studená barva světla?Teplá nebo studená barva světla?

Procházky přírodou, práce na zahradě, venkovní sporty – tam všude nás potkávají sluneční paprsky, západ slunce, svítání či zamračeno. Ale neřešíme, zda je dané světlo správné, je totiž přirozené. Ovšem interiérové osvětlení je umělý zdroj světla a zde už bychom se měli zamyslet, jaké světlo na nás necháme působit. V různých místnostech trávíme mnoho času i po setmění, ale která barva světla je ta správná?


Více zde

Jaké osvětlení je vhodné do pracovny?Jaké osvětlení je vhodné do pracovny?

Co se týče zdraví při práci, většina lidí okamžitě přemýšlí o výškově nastavitelném stole a ergonomické kancelářské židli. Často se však zapomíná na správné pracovní světlo. Vhodné osvětlení pracoviště je zásadní, aby bylo možné pracovat koncentrovaně. Poradíme vám, na co byste měli při osvětlování pracovny dávat pozor a jak můžete díky světlu zvýšit svou motivaci a výkon.


Více zde

Svítivost - rozhoduje watt nebo lumen?Svítivost - rozhoduje watt nebo lumen?

Každý, kdo se při nákupu svítidel řídí výkonem ve wattech, pravděpodobně zůstane v šeru. V době moderní technologie LED osvětlení se ve skutečnosti bere v potaz hodnota v lumenech – jednotka, která popisuje svítivost svítidla či žárovky mnohem lépe než watty.


Více zde

Jak správně nasvítit místnostJak správně nasvítit místnost

Různé místnosti si vyžadují různé osvětlení. V kuchyni nebo v koupelně by mělo být použito více světla než v obytné místnosti či předsíni. Pro zajištění stejné jasnosti vyžadují světle zařízené místnosti méně svítidel než tmavě zařízené.


Více zde

Nastávají modré časyNastávají modré časy

Pantone 19-4052 classic blue je barvou roku 2020. Modrá, to je nadčasový uklidňující odstín, který znamená klid, harmonii a trvalost. Barva připomínající širokou večerní oblohu bez hranic. A to je přesně to, po čem toužíme v našem rychle se rozvíjejícím světě technologického věku. Kromě spolehlivosti a jistoty je modrá barva také zárukou optimismu a radosti ze života. Takže optimální kombinace, která zajišťuje blaho vašeho domova. Ukážeme vám, jak nastavit krásné akcenty modré barvy s barvou Pantone 2020 díky Q-svítidlům.


Více zde

Osvětlení pro přezimování rostlinOsvětlení pro přezimování rostlin

Všichni toužíme po létě a slunečních paprscích. Když ale přijde zima a spolu s ní sezóna tmy a šera, je konec intenzivního slunečního svitu. Šedé a zamračené počasí je nyní na denním pořádku a denní dávka zimy je díky nízkým teplotám zajištěna každému z nás. Naše pokojové rostliny také reagují na změnu počasí, špatné světelné podmínky jsou pro naše zelené přátele obtížné. Ale nemusí tomu tak být: věděli jste, že naše Q-svítidla mohou rostlinám pomoci přezimovat?


Více zde

Dekorativní žárovky Dekorativní žárovky

Příliš krásné na to, abychom je schovali do svítidla. Dekorativní LED žárovky se ve vašich místnostech stanou středem pozornosti. Světlo nemá jen jednu funkci. Má za úkol také vykouzlit tu správnou atmosféru pro váš domov. Dekorativní osvětlení zdůrazňuje osobní styl vybavení prostoru.


Více zde

Bezpečí díky osvětlení Bezpečí díky osvětlení

Sezóna šera je tu. Za šedých podzimních a zimních dnů začíná soumrak již odpoledne a tma přichází vzápětí. Cesta z garáže k domovním dveřím může rychle skončit bolestivým karambolem, když ve tmě přehlédnete třeba schod. Venkovní prostor si proto žádá dobře naplánované osvětlení. U vstupu do domu, na fasádě, na zahradě nebo u cest kolem domu zvyšuje světlo vaši bezpečnost hned dvěma způsoby: světlo usnadňuje orientaci a zabraňuje nesprávným krokům, a zároveň odrazuje nezvané hosty. Koneckonců, pachatelé vždy využívají „ochranu tmy“.


Více zde

Osvětlení pomocí LED pásků Osvětlení pomocí LED pásků

Nic není účinnějšího než místnost s nepřímým osvětlením. Hra světlých a tmavých zón vytváří působivou atmosféru a dává charakter každé místnosti, mnohdy i dramatičnost. Princip je jednoduchý: skrytý zdroj světla vyzařuje proti stěnám, podlaze nebo stropu, které odrážejí světlo a šíří ho jemně rozptýlené po místnosti. Díky LED páskům lze nepřímé světlo nainstalovat či rozšířit v několika jednoduchých krocích - od malých projektů až po kompletní místnosti.


Více zde

Klikněte si pro příjemnou atmosféru Klikněte si pro příjemnou atmosféru

Někdy je pro čtení denních novin zapotřebí jasné světlo, jindy si přejeme slabší osvětlení, například při večeři nebo při sledování televize. Světlo výrazně ovlivňuje náladu a atmosféru místnosti. Je dobře, že již mnoho žárovek umožňuje svobodně určovat intenzitu osvětlení. Dokonce i moderní, energeticky úsporné LED žárovky lze podle potřeby stmívat, a to funkcí třístupňového stmívání kliknutím na stávající vypínač.


Více zde

LED světlo proti hmyzu LED světlo proti hmyzu

Slunce svítí, je teplo a pobyt ve venkovním bazénu je pro mnohé součástí každodenních rekreačních aktivit: léto má mnoho výhod a je pokládáno za nejkrásnější období roku. Bohužel má také svá úskalí. Často nás doprovází hmyz, který bzučí a nepříjemně štípe. Ale svítidla Q-Smart Home vám mohou pomoci! LED světlo proti hmyzu nás udrží z jejich dosahu. Zde se dozvíte, jak přesně vám světla Q-Smart Home pomůžou.


Více zde

Když je vývod elektřiny jinde Příjemná atmosféra díky osvětlení

Příjemnou útulnou atmosféru můžeme vytvořit nejen nábytkem, závěsy a dalším zařízením místnosti, ale také správným náladovým osvětlením. To nemusí být vždy vidět (ve formě klasických svítidel – stropní, nástěnné, stojací), ale může zůstat oku skryto, přesto zajistí dostatek světla pro potřeby místnosti. Právě nepřímé osvětlení oživí vaše prostory jedinečným způsobem.


Více zde

Když je vývod elektřiny jinde Když je vývod elektřiny jinde

Murphyho zákony fungují. Vývod elektřiny je často jinde, než chceme mít světlo nebo je jich v místnosti málo. Dobrá rada je v tomto případě drahá. Dodatečná kabeláž je nákladná, a navíc znečistí již zabydlený prostor. V nájemním bytě je dokonce často nemožná. Ale existuje alternativa: kolejnicový systém URail, který elegantně dovede světlo přesně tam, kam potřebujete – závěsné svítidlo nad jídelní stůl či spot osvětlující knihovnu.


Více zde

Stojací lampy jako oblíbený zdroj světla v domácnosti Stojací lampy jako oblíbený zdroj světla v domácnosti

Patří ke klasice mezi svítidly v obývacím pokoji a vytvářejí působivý dekorativní prvek v prostoru: stojací lampy. Tyto světelné zdroje optimálně doplňují koncepci osvětlení ve vašem domě či bytě a kromě hlavního stropního světla jsou oblíbeným zdrojem osvětlení v domácnosti.


Více zde

Venkovní svítidla i bez přívodu elektřiny Venkovní svítidla i bez přívodu elektřiny

Solární venkovní osvětlení přináší dostatek světla do všech koutů v zahradě. Světlo znamená bezpečnost a lepší orientaci. Ten, kdo někdy narazil na zahradní cesty bez osvětlení nebo musel usilovně hledat klíč od domu ve tmě, jistě bude souhlasit.


Více zde

Jak bezpečný je inteligentní systém SmartHome? Jak bezpečný je inteligentní systém SmartHome?

Inteligentní domov zvyšuje naše pohodlí a kvalitu života prostřednictvím automatizace. Mnozí však stále přikládají velký význam ochraně soukromí a bezpečnosti. Pokud jsou všechny domácí spotřebiče digitálně propojeny, znamená to automaticky větší riziko napadení hackery. Proto je důležité používat šifrovaná a bezpečná zařízení - počínaje inteligentní žárovkou.


Více zde

Více zeleně v domácnosti díky novým svítidlům Více zeleně v domácnosti díky novým svítidlům

Rostliny a světlo jsou dva důležité faktory pro to, abyste se cítili jako doma. Tak proč tyto dva aspekty rovnou nespojit? V závislosti na vašich potřebách můžete svítidla opatřit buď dekorativní nebo speciální žárovkou pro rostliny.


Více zde

5 tipů, jak ušetřit elektrickou energii 5 tipů, jak ušetřit elektrickou energii

Mnozí spojují termín "chytrý domov" s vysokými náklady, ale s chytrými svítidly, termostaty či chytrými zásuvkami můžete v dlouhodobém horizontu naopak peníze ušetřit. Inteligentní domácnosti šetří v průměru přibližně 15% nákladů na elektřinu a topení. Ukážeme vám, jak ušetřit energii pomocí vlastního inteligentního domácího systému.


Více zde

Teplé a studené světloJaký vliv má světlo na člověka

Ať už se jedná o náladu, výkon nebo dokonce zdraví - světlo má na nás větší vliv, než si myslíme. Kde použít teplé bílé světlo a kde se naopak hodí studené denní světlo?


Více zde

5 let záruka na svítidlaJak je to se zárukou

Vše o záruce - na co se vztahuje, na co je prodloužená 5 letá záruka.


Více zde

Svítidla do koupelnyJak na svítidla do koupelny

Jak vybrat to správné svítidlo do koupelny. Jaké jsou v koupelně zóny a jaké IP krytí vyžadují.


Více zde

Osvětlení kuchyňské linkyJak osvětlit kuchyňskou linku a jídelní stůl

Jaké jsou možnosti osvětlení pracovního prostoru v kuchyni a jak si posvítit na naše výsledky kulinářské práce.


Více zde

Značení na obalechJak se vyznat ve značení na obalech

Jak se zorientovat v údajích, které najdeme na obalech žárovek a svítidel.


Více zde

Nepřímé osvětleníPracujeme s nepřímým osvětlením

Jak na nepřímé osvětlení. Elegantní a efektní osvětlení, které neunavuje oči.


Více zde

Osvětlení kancelářeNa co si dát pozor při osvětlení kanceláře

Osvětlení v kanceláři klade vysoké nároky na kvalitu světla. Ukážeme Vám, jak vybrat ta správná svítidla, aby vaše oči netrpěly.


Více zde

Venkovní osvětlení domuVenkovní osvětlení jednou ranou

Venkovní osvětlení vytváři jedinečnou atmosféru vašeho domu a zahrady. Kvalita použitých materiálů a technologií zde hraje prim.


Více zde

Osvětlení bazénuOsvětlujeme bazén

Jak vytvořit akcentní osvětlení bazénu pomocí LED pásků. Jaká svítidla vybrat pod vodu a pro osvětlení okolí bazénu.


Více zde

Proč jsou některá svítidla dražšíProč jsou některá svítidla dražší než jiná

Staré přísloví praví: "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci." V osvětlení to platí dvojnásob, protože výměna nefunkčního svítidla bývá v součtu dražší než pořízení kvalitního svítidla hned na počátku.


Více zde

Slovník základních pojmů v osvětleníSlovníček základních pojmů

Jak se vyznat ve světelných pojmech. Co je lumen, lux, candela.


Více zde

PAULMANN Smart Home ZigbeePAULMANN Smart Home

Inteligentní osvětlení, které lze ovládat přímo z mobilního telefonu, se stává neoddělitelnou součástí domácnosti.


Více zde

Paulmann Plug and ShineSnadné osvícení zahrady systémem Plug & Shine

Systém Plug & Shine od Paulmann je komplexní řešení venkovního osvětlení, které lze snadno doplňovat a měnit podle aktuální potřeby a nálady.


Více zde

FAQ světelné zdrojeFAQ světelné zdroje

Přečtěte si velmi často kladené dotazy k žárovkám a světelným zdrojům obecně.


Více zde

Bateriová svítidlaNemáme vývod elektřiny, co s tím

Jak na osvětlení, pokud nemáme v místě vývod elektřiny. Řešením jsou bateriová a solární svítidla.


Více zde

Svítidla do ložniceÚtulná atmosféra v ložnici

V ložnici trávíme většinu života. A stejně, jak je důležité vybrat si správnou postel, je potřeba věnovat pozornost výběru správného osvětlení.


Více zde

Stolní lampičkyVybíráme stolní lampičku

Oči máme pouze jedny a správným výběrem stolní lampy předejdeme jejich únavě a bolestem.


Více zde